Close

UKS Centrum Augustów

UKS Centrum Augustów

UKS Centrum Augustów

#

Nationality :

Date Of Birth :

Height :

Weight :

Biography

Kim jesteśmy?

Uczniowski Klub Sportowy „Centrum” Augustów powstał w 2009 roku w celu rozwoju sportu młodzieżowego, a w szczególności gier drużynowych, w naszym mieście i województwie. Od początku istnienia klubu wiodącą jest sekcja piłki siatkowej, skupiająca najlepszych i najbardziej utalentowanych młodych siatkarzy z terenu powiatu augustowskiego. Już w pierwszym sezonie startów uzyskali oni wysokie wyniki w rozgrywkach wojewódzkich i awansowali do 1/8 Mistrzostw Polski Juniorów.

W naszym Klubie działają także sekcje koszykówki i piłki ręcznej, których zawodnicy zaczynają startować w zawodach i imprezach organizowanych przez federacje i związki sportowe. W miarę rozwoju Klubu; poprzez tworzenie nowych sekcji i rozszerzanie ich na inne grupy wiekowe; będziemy organizowali wolny czas i umożliwiali rozwijanie zainteresowań coraz to większej grupie augustowskiej młodzieży. Mamy aspiracje stać się marką jednoznacznie kojarzącą się z rozwojem augustowskiego i podlaskiego sportu.

Pragniemy rozwijać gry zespołowe w Augustowie poprzez stworzenie „Akademii sportów drużynowych UKS Centrum”. Zadaniem szkółki będzie organizacja pozalekcyjnych zajęć sportowych dla dzieci ze wszystkich szkół podstawowych z terenu miasta i okolic. Będzie to przygotowanie ogólnorozwojowe oraz wstępna selekcja do drużyn młodzieżowych i seniorskich , które w przyszłości będą reprezentowały klub i miasto w rozgrywkach na każdym szczeblu.