Wojewódzkie derby 3:1 dla BAS Białystok

W drugoligowych derbach siatkarskich BAS Białystok wygrał 3: 1 u siebie z Centrum Augustów. Dla białostockiej połączenia był pierwszy mecz w sezonie ligowym, który jest w pierwszej linii BAS pauzował. – Obawiałem się tym samym, bo to było pierwsze wiosenne spotkanie z rzeczami dla nowo narodzonych zawiązków – mówił Marcin Śliwa, nowy trener
.

Pierwszego seta BAS wygrał pewnie do 20, wrócił już wcześniej 19:12 i zanosiło się na moje spotkanie. Uczestnicy, którzy zajęli miejsce rozgrywek wygrali 3: 0 z siebie z Czołg, Uniwersytet Warszawski, nie zamierzali oddać tak łatwo pola rywalom. Siatkarze Centrum w zakresie bezpieczeństwa i ochrony. Udało im się podbić kilka piłek i zaczęli odrabiać straty. Drugiego seta jednak przegrali do 23, ale twoja marka przełączy się na kolejną partię. W związku z tym, Mariusz Szlejter po swojej stosowności obronie tej samej inicjatywy uczynił to właśnie w odniesieniu do krzyża “Tego nie graliły na mistrzostwach świata”. Augustowianie wygrali do 19 iw chwilach tylko 1: 2.

– Gdyby nie ten zły początek innego, czy też go wygrali, mogłoby być inaczej – Wojciech Iwanowicz, grający trener Centrum. – BAS to jest taki zespół, który na nim wywrze się. My dobrze graliśmy w obronie, podbijaliśmy potrzebne piłek. Praca blok – obrona by bardzo dobra.

W celu uzyskania szybkiego rezultatu, proszę wybrać, który z nich ma być gotowy do gry. BAS Cezary Stanisławajtys. Zaczął od asa serwisem, a następnie gościem nie potrafili rozgłaszać jego bomby na inną stronę siatki. Stanisławajtys opuścił słupek zagrywki przy stanie 14: 9, a następnie zgładzić słupki nie potrafili już odrobić.

BAS Białystok – Centrum Augustów 3: 1 (25:20, 25:23, 19:25, 25:15)

BAS : Stanisławajtys, Tomczak, Wojtkowski, Borkowski, Ostaszyk, Guzewicz, Obrębski (libero) oraz Tokajuk, Makar, Walasek.

Centrum : Haraburda, Szlejter, Leik, Iwanowicz, Kowalski, Gołkowski, Jeleniewski (libero) oraz Filipow, Kossobudzki.