KLUB

KIM JESTEŚMY ?

 

      Uczniowski Klub Sportowy „Centrum” Augustów powstał w 2009 roku w celu rozwoju sportu młodzieżowego, a w szczególności gier drużynowych, w naszym mieście i województwie. Od początku istnienia klubu wiodącą jest sekcja piłki siatkowej, skupiająca najlepszych i najbardziej utalentowanych młodych siatkarzy z terenu powiatu augustowskiego. Już w pierwszym sezonie startów uzyskali oni wysokie wyniki w rozgrywkach wojewódzkich i awansowali do 1/8 Mistrzostw Polski Juniorów. W sezonie 2010/2011, oprócz rozgrywek juniorskich, wystartowaliśmy także w III lidze piłki siatkowej a do drużyny dołączyli starsi zawodnicy, z doświadczeniem drugo i pierwszoligowym. Stanowią oni o sile zespołu a dla młodych zawodników wspólne treningi i mecze są wielką motywacją do dalszej ciężkiej pracy i poświęcania wolnego czasu treningom w miejsce godzin spędzonych przed telewizorem czy monitorem komputera. Z tak zestawioną drużyną, łączącą młodość i doświadczenie, celem jaki stawialiśmy sobie na ten sezon było wywalczenie awansu do II ligi. 9 kwietnia br. cel ten został osiągnięty.

     

      W sezonie2011/2012 naszym celem będzie jak najlepsze zaprezentowanie się w rozgrywkach ogólnopolskich i wejście do fazy play-off. Pomóc w tym mają dwaj nowi, doświadczeni zawodnicy oraz stałe podnoszenie poziomu siatkarskiego młodych zawodników. Priorytetem będzie tez zapewnienie dużej atrakcyjności widowiska sportowego, przy bezwzględnym zapewnieniu bezpieczeństwa kibicom i zawodnikom.

     

      W naszym Klubie działają także sekcje koszykówki i piłki ręcznej, których zawodnicy zaczynają startować w zawodach i imprezach organizowanych przez federacje i związki sportowe. W miarę rozwoju Klubu; poprzez tworzenie nowych sekcji i rozszerzanie ich na inne grupy wiekowe; będziemy organizowali wolny czas i umożliwiali rozwijanie zainteresowań coraz to większej grupie augustowskiej młodzieży. Mamy aspiracje stać się marką jednoznacznie kojarzącą się z rozwojem augustowskiego i podlaskiego sportu.

     

      Pragniemy rozwijać gry zespołowe w Augustowie poprzez stworzenie „Akademii sportów drużynowych UKS Centrum”. Zadaniem szkółki będzie organizacja pozalekcyjnych zajęć sportowych dla dzieci ze wszystkich szkół podstawowych z terenu miasta i okolic. Będzie to przygotowanie ogólnorozwojowe oraz wstępna selekcja do drużyn młodzieżowych i seniorskich , które w przyszłości będą reprezentowały klub i miasto w rozgrywkach na każdym szczeblu.