PODPISANO POROZUMIENIE W SPRAWIE TWORZENIA KLAS SPORTOWYCH 04-01-2017

W dniu wczorajszym Burmistrz Augustowa Wojciech Walulik wraz z przedstawicielami klubów sportowych oraz dyrektorami szkół podpisał porozumienie dot. utworzenia klas sportowych w ZSS nr 1 i ZSS nr 2 w Augustowie.
Podpisanie porozumienia to nie tylko pierwszy krok w kierunku uruchomienia klas sportowych w Augustowie, ale także działanie na rzecz rozwijania sportu i polepszania współpracy pomiędzy Samorządem Augustowa, augustowskimi klubami sportowymi oraz szkołami. 
Dyrektor ZSS im. 1 Pułku Ułanów Krechowieckich w Augustowie Wiesława Chrulska podpisała porozumienie z UKS Centrum reprezentowanym przez Tomasza Wiszyńskiego i Jacka Szybajło które będzie trenowało uczniów w piłce siatkowej. Oprócz piłki siatkowej w ZSS nr 1 powstanie klasa o profilu pływackim. W ZSS nr 2 powstaną klasy o profilu lekkoatletycznym i żeglarsko-wioślarskim. 
Jest to kolejne działanie nacelowane na tworzenie klas siatkarskich, w którym bierze udział UKS Centrum Augustów. Dzięki współpracy ze Starostwem Powiatowym w Augustowie od września 2016 funkcjonuje Międzyoddziałowa Klasa Siatkarska, skupiająca utalentowanych uczniów klas pierwszych Augustowskiego Centrum Edukacyjnego. Młodzi siatkarze reprezentują nasz klub w rozgrywkach kadetów. Najbardziej utalentowani zawodnicy wspierają swoich starszych kolegów w rozgrywkach juniorskich oraz III ligowych województwa podlaskiego.
Nabór do klas sportowych szkoły będą przeprowadzały przy współpracy z klubami sportowymi. Porozumienie będzie realizowane od 1 września 2017. 

Komentarze (0)